Що буде за несвоєчасну сплату ЄСВ?Закон «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» крім визначення правових та організаційних засад забезпечення збору та обліку ЄСВ передбачає і заходи впливу до платників, які ухиляються від його сплати.

Так, за порушення вимог закону, а саме:

  • за несплату (неперерахування) ЄСВ;
  • несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄСВ;

до платника застосують фінансову санкцію у вигляді штрафу у розмірі 20% своєчасно не сплачених сум.

Крім того, на суму недоїмки нарахують пеню з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення. ЇЇ нарахування почнеться з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування).

Про порушення приписів закону орган доходів і зборів повідомить платника письмово - надіславши вимогу про сплату недоїмки.

Протягом 10 днів з дня її надходження платник зобов’язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею або у разі незгоди з розрахунком, узгодити її з органом доходів і зборів шляхом оскарження вимоги в адміністративному чи судовому порядку.

У разі оскарження платником вимоги про сплату недоїмки, нарахування пені зупиняється з дня подання скарги до органу доходів і зборів або позову до суду.

Крім того, Кодексом про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність за порушення вимог закону про ЄСВ.

Так, якщо фізична особа-підприємець або особа, яка забезпечує себе роботою самостійно, не сплатила або несвоєчасно сплата ЄСВ у сумі, що не перевищує 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - їй загрожує штраф від 40 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Якщо фізична особа-підприємець або особа, яка забезпечує себе роботою самостійно, не сплатила або несвоєчасно сплата ЄСВ у сумі, що перевищує 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - їй загрожує штраф від 80 до 120 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Для осіб, які вже були піддані адміністративному стягненню, у випадку повторного за рік вчинення цих дій, загрожує штраф від 150 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дописати коментар

0 Коментарі