Строки оскарження рішень податківців. Булінг

Нові строки оскарження рішень податківців.

У разі коли платник податків вважає, що контролюючим органом неправильно визначено суму грошового зобов'язання або прийнято будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі його повноважень то такий платник має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня зі скаргою про перегляд цього рішення.

З набранням чинності змін до Податкового кодексу строк звернення платника податків з такою скаргою становить – 10 робочих днів, що настає за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Зміни торкнулись і строку протягом якого платник податків має право подати свої заперечення у разі незгоди з висновками перевірки чи фактами і даними викладеними в акті (довідці) перевірки. Відтепер строк подачі заперечень до контролюючого органу, який проводив перевірку становить - 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта (довідки).

Також змінено і строк протягом якого контролюючий орган повинен прийняти податкове повідомлення-рішення. Наразі він становить - 15 робочих днів замість 10.

Набрав чинності Закон щодо протидії булінгу (цькуванню).

Булінг (цькування) - діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров'ю потерпілого.

Законом передбачено адміністративну відповідальність за булінг.

Так, якщо вищезазначені діяння вчинені дітьми від 14 до 16 років то відповідальність будуть нести батьки у вигляді штрафу (від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян) або громадських робіт (від 20 до 40 годин).

Розмір штрафу та час виконання громадських робіт збільшиться, якщо ці дії вчинені групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.

Крім того, Законом передбачено адміністративну відповідальність керівника закладу освіти у випадку не повідомлення органів Нацполіції про випадки булінгу.