Квартира на вторинному ринку, що варто знати покупцю


Обираючи квартиру варто проявити максимальну пильність, щоб убезпечити себе від можливих ризиків і втрати грошей. Для цього покупцеві необхідно перевірити як саму квартиру, так і продавця. При цьому, не залежно від того купуєте ви квартиру на вторинному ринку або в новобудові, перевіркою нехтувати не варто.

У цій статті описано ряд дій, які важливо провести покупцю перед купівлею квартири на вторинному ринку.

Квартири на вторинному ринку досі залишаються вигідним капіталовкладенням. Адже ви обираєте квартиру в будинку, який добудований, введений в експлуатацію зі всіма необхідними комунікаціями. До того ж, можна відразу оцінити переваги та недоліки обраного житла, а не чекати завершення будівництва, або обрати варіант вже готовий для проживання. Але втрачати пильність не варто.

Для початку переконайтеся в тому, що продавець той, за кого себе видає, і має необхідні повноваження. На жаль, на ринку нерухомості ще зустрічаються шахраї, які видають себе за власників, хоча такими не являються.

Тому, при спілкуванні з власником попросіть надати паспорт і звірте дані зазначені в ньому (прізвище, ім'я, по батькові, серія і номер паспорта, ким і коли виданий) з даними зазначеними в документі, який підтверджує право власності на квартиру.

Якщо інтереси власника представляє інша людина - попросіть пред'явити довіреність.
Форма довіреності - письмова, нотаріальна. Для цього використовується спеціальний нотаріальний бланк, який містить багатоступеневий захист від підробки. У нижньому кутку на лицьовій стороні бланка розміщений QR-код, під яким міститься серія, що складається з трьох букв, і номер - з шести цифр.

Якщо довіреність написана від руки або надрукована з використанням друкованих пристроїв, навіть якщо вона підписана кількома свідками із зазначенням їх паспортних даних - діалог з таким представником варто припинити.

Зверніть увагу на строк, на який довіреність видана і на наявність обмежень повноважень представника. Можливо, строк представництва вже закінчився або довіритель не уповноважив представника на відчуження (продаж) нерухомого майна.

Крім цього, переконатися в достовірності довіреності можна звернувшись до нотаріуса, який її видав. Поцікавтеся у нотаріуса - чи не відкликана довіреність довірителем.

Перевірити сам бланк довіреності можна в Єдиному Реєстрі спеціальних бланків нотаріальних документів. Для цього введіть серію і номер бланка у відповідні поля на сайті. 

Перевірте правовстановлюючі документи на квартиру. Вони підтверджують право власності продавця на нерухомість. До них відносяться: договір купівлі-продажу, договір дарування або міни житла, свідоцтво про приватизацію, свідоцтво про право на спадщину.

Для ознайомлення попросіть власника пред'явити оригінал. Зверніть увагу на адресу об'єкта (назва вулиці, номер будинку, номер квартири), зазначену в документі, який надано власником та на адресу об'єкта (назва вулиці, номер будинку, номер квартири), який плануєте придбати.

Нагадаю, що з січня 2016 р. свідоцтва про право власності більше не видаються, а відомості про право власності на нерухомість, підтверджується не документом, а записом в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Перевірити ці відомості легко.
Спосіб №1 Не виходячи з дому. Для цього необхідно пройти реєстрацію на сайті Міністерства юстиції УкраїниПроцедура реєстрації займає 5-10 хв. Якщо виникли труднощі - скористайтеся покроковою інструкцією.

Після реєстрації отримати відомості про зареєстровані права на нерухоме майно можна за:
  • вказаною адресою об'єкта нерухомості;
  • реєстраційним номером об'єкта нерухомості;
  • ідентифікаційними даними фізичної або юридичної особи.

Спосіб №2 Звернутися до нотаріуса або державного реєстратора. Для отримання відомостей про зареєстровані права на нерухоме майно достатньо знати точну адресу або реєстраційний номером об'єкта нерухомості.

Ознайомтеся з Технічним паспортом на квартиру. Маючи на руках техпаспорт, легко перевірити її технічні показники і переконатися чи проводилася в квартирі реконструкція або перепланування. Якщо зміни в технічному паспорті відсутні це в майбутньому і додаткові витрати для покупця, і певні ризики. Річ у тім, що не всі зміни, які зробив власник квартири можуть бути законними.

Якщо під час перевірки документів виникають підозри, від придбання цієї нерухомості краще відмовитися.

Дописати коментар

0 Коментарі