Особливості оподаткування у разі отримання спадщиниГоловне управління ДПС в Запорізькій області підготувало інфографіку в якій надало відповідь на питання щодо ставок податку на спадщину.

Так, за нульовою ставкою оподатковуються:

1. Об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення.
  • Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені.
  • Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері й з боку батька, онуки.

2. Рухоме та нерухоме майно, кошти, що успадковуються особою з інвалідністю першої групи, дитиною з інвалідністю або дитиною-сиротою або дитиною позбавленої батьківського піклування.

3. Грошові заощадження, поміщені до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери та грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992-1994 років.

За ставкою 5% оподатковуються спадщина, що успадковуються від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення (рідний дядько, тітка, знайомі).

За ставкою 18% оподатковується спадщина, що отримана за кордоном або іноземцем.

Також податківці нагадали, що дохід, отриманий фізичною особою у вигляді вартості успадкованого майна обкладається військовим збором за ставкою – 1,5%.

Інфографіка від ДПС


Опублікувати коментар

0 Коментарі