Як перевірити контрагента в реєстрі банкрутів?

Перед тим як почати працювати з новим бізнес-партнером, його варто перевірити. Для цього юристи використовують відкриті бази даних, серед яких «Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб підприємців і громадських формувань». Це базовий і водночас корисний інструмент для початкової перевірки контрагента. Інформація з реєстру надається безкоштовно, а сама процедура займає декілька хвилин.

Про те, як перевірити контрагента та покрокову інструкцію про роботу з ним читайте в статті: Як перевірити контрагента перед підписанням договору?

Використовуючи цей реєстр, можна також отримати інформацію про перебування контрагента в процесі банкрутство або санації. З'ясувати дату порушення справи про банкрутство, підставу або номер і дату судового рішення про порушення провадження у справі про банкрутство.

Якщо вам потрібно більше даних про те, в якому стані перебуває контрагент, слід звернутись до «Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство».

Яку інформацію можна отримати з реєстру?

  • склад комітету кредиторів;
  • реєстр вимог кредиторів, порядок і розмір задоволення вимог кредиторів;
  • загальні данні щодо вартості активів;
  • дебіторська заборгованість;
  • кредиторська заборгованість;
  • прізвище, ім’я, по батькові арбітражного керуючого;
  • повідомлення про фінансовий стан боржника – активи, пасиви балансу.

Інформація надається безкоштовно у вигляді інформаційної довідки та містить данні про порушення щодо юридичної особи або фізичної особи-підприємця провадження у справі про банкрутство, визнання його банкрутом, перебування у процедурі банкрутства.

Як отримати інформацію?

Перейдіть до Кабінету електронних сервісів Міністерства юстиції України.

Серед запропонованих варіантів оберіть розділ «Всі послуги».


З переліку послуг оберіть «Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство» та натисніть на посилання «Отримати інформаційну довідку». 


Зверніть увагу! Надання відомостей з реєстру здійснюється виключно для осіб, які є зареєстрованими користувачами Кабінету електронних сервісів. Процедура реєстрації проста та займе до 10 хвилин вашого часу.

Після успішної реєстрації для входу використовуйте данні облікового запису. Впишіть свій логін та пароль і натисніть кнопку «Вхід». 

У полі «Тип інформаційної довідки» оберіть тип довідки, яку бажаєте отримати (повна або скорочена). У полі «Тип особи» оберіть тип особи (юридична або фізична особа-підприємець).

 
В залежності від обраного типу особи на сторінці з’являться поля для введення даних, за якими буде здійснюватися пошук.

  • для юридичної особи введіть код ЄДРПОУ.
  • для фізичної особи-підприємця введіть номер запису в ЄДР та дату запису в ЄДР.

Пройдіть перевірку, натисніть на квадратне поле «Я не робот» та через секунду кнопку «Знайти».

Після обробки запиту ви отримаєте інформаційну довідку з «Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство» у форматі PDF, яку можна переглянути, зберегти на комп’ютер або роздрукувати.

Крім того інформаційна довідка буде зберігатися в електронному вигляді у вашому особистому кабінеті електронних сервісів на сайті Міністерства юстиції України.

Опублікувати коментар

0 Коментарі