Застосовувати штрафні санкції за несплату ЄСВ після припинення діяльності незаконноЗміст справи: Фіскали прийняли рішення про застосування до фізичної особи-підприємця штрафних санкцій та нарахували пеню за несплату Єдиного соціального внеску після припинення діяльності.

Позивач – ПЕРЕМОГА

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначив, що 01.11.2016 податковою відносно нього було прийнято рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату єдиного внеску і сформовано вимогу про сплату боргу (недоїмки), якою зобов’язано сплатити заборгованість по штрафним санкціям у період з 22.01.2013 року до 05.02.2016 року. При цьому позивач вказав, що відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських організацій 26.01.2016 року було проведено державну реєстрацію припинення його підприємницької діяльності. А тому у податкової відсутні правові підстави для прийняття вищезазначених рішень.

Відповідач

Вважав, що оскільки вказане рішення не було оскаржено, а позивач мав заборгованість то надіслання йому вимоги про сплату боргу (недоїмки) є правомірною.

Суд

Позовні вимоги задовольнив. Зазначив, що фінансові санкції у вигляді штрафів та пені у разі порушення норм Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» можуть бути застосовані, зокрема, до фізичних осіб - підприємців, відомості про реєстрацію яких внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб та громадських формувань, та лише після внесення вказаних відомостей до реєстру, фізична особа набуває статусу підприємця (фізичної особи-підприємця).

Джерело: рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 15.04.2019р. №440/764/19.

Читайте також: Припинення ФОП: порядок дій від ДФС

Дописати коментар

0 Коментарі