Протидія рейдерству нерухомості. Належний користувач транспортного засобуЗаяву про заборону вчинення реєстраційних дій щодо нерухомості можна подати онлайн.

Уряд погодився з пропозицією Мін'юсту щодо введення його пілотного проекту та надав власнику нерухомості можливість подати заяву про заборону вчинення реєстраційних дій в електронній формі.

Мета нововведень - забезпечення захисту прав, економічних інтересів громадян та інвесторів, зменшення ризиків незаконного заволодіння нерухомим майном.

Ця послуга надається технічним адміністратором Державного реєстру прав з використанням телекомунікаційних засобів на платній основі та виключно за наявності зареєстрованого права власності на об'єкт нерухомого майна з присвоєним такому об'єкту реєстраційного номера.

Скористатися послугою та подати заяву про заборону вчинення реєстраційних дій можливо виключно за умови використання кваліфікованого електронного підпису, або з використанням ресурсів комунікаційних мереж мобільного зв'язку (Mobile ID).

Набрав чинності Порядок внесення відомостей про належного користувача транспортного засобу до Єдиного державного реєстру транспортних засобів.

Він визначає процедуру внесення до Єдиного державного реєстру транспортних засобів відомостей про належного користувача транспортного засобу.

У Порядку зазначено, що належним користувачем є - фізична особа, яка на законних підставах користується транспортним засобом, що їй не належить, а також керівник юридичної особи - лізингоодержувача (особа, яка виконує повноваження керівника такої юридичної особи - лізингоодержувача) або працівник, визначений керівником юридичної особи, яка є власником транспортного засобу або отримала в установлений законодавством спосіб право користуватися ним, які в разі внесення щодо них відомостей до Реєстру, відповідно до статті 142 Кодексу України про адміністративні правопорушення несуть відповідальність за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису).

Підставами для внесення до Реєстру відомостей про належного користувача є:
  • визначення належного користувача безпосередньо власником транспортного засобу у зв'язку з передачею фізичній особі транспортного засобу в користування;
  • визначення керівником юридичної особи, яка є власником транспортного засобу або отримала в установлений законодавством спосіб право користуватися ним, свого працівника належним користувачем;
  • оформлення на фізичну особу нотаріально посвідченої довіреності на право користування транспортним засобом;
  • користування фізичною особою транспортним засобом на підставі договору оренди (найму, позички);
  • користування фізичною або юридичною особою транспортним засобом на підставі договору фінансового або оперативного лізингу;
  • оформлення на фізичну особу, щодо якої вносяться відомості як про належного користувача, тимчасового реєстраційного талона.
Обов'язковою умовою для внесення до Реєстру відомостей про належного користувача є наявність посвідчення водія або посвідчення водія іноземної держави, яке підтверджує право керування транспортним засобом відповідної категорії. Ця вимога необов'язкова стосовно належного користувача - керівника юридичної особи лізингоотримувача.

Відомості про належного користувача до Реєстру вносяться безкоштовно через:
  • територіальні органи з надання сервісних послуг МВС;
  • веб-додаток, розміщений на офіційному веб-сайті Головного сервісного центру МВС.
Однак, внести відомості про декількох належних користувачів відносно одного транспортного засобу не вийде, а відомості про нового належного користувача буде можливо внести тільки після виключення з Реєстру попереднього користувача.