Як перевірити контрагента перед підписанням договору?

Перед тим як оформити договірні відносини з новим діловим партнером слід переконатися, що він не шахрай, який намагається збагатитися вашим коштом. Для цього перед підписанням договору раджу перевірити контрагента і запропонувати йому надати вам копію виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців і громадських формувань (далі - ЄДР), або витяг з ЄДР. Якщо прохання проігноровано або вам відмовили надати один з вищезазначених документів, підписувати договір не варто. Краще перевірте контрагента скориставшись безкоштовним пошуком відомостей у ЄДР на сайті Мін'юсту.

Так, для здійснення пошуку відомостей про Юридичну особу вам достатньо знати:  Ідентифікаційний код юридичної особи (код ЄДРПОУ) або Назву підприємства.

Для пошуку відомостей про Фізичну особу-підприємця: Індивідуальний податковий номер (ідентифікаційний код) або Прізвище та ім’я по батькові особи. Зверніть увагу,  що для пошуку фізичних осіб – підприємців, які через релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційного коду) потрібно знати серію та номер паспорта.

Пошук інформації у реєстрі безкоштовний, а сама процедура займе пару хвилин. На жаль, підприємці цей інструмент ігнорують, хоча для перевірки контрагента він незамінний.

Так, за допомогою реєстру ви отримаєте інформацію, наприклад, про те:

  • чи знаходиться ваш контрагент у процесі припинення або банкрутства, санації;
  • чи припинено державну реєстрацію контрагента;
  • хто уповноважений представляти підприємство і підписувати від його імені договори, чи існують обмеження щодо такого представництва; 
  • чи є незавершені виконавчі провадження.

Якщо в реєстрі відомості про контрагента відсутні – це говорить про те, що така юридична особа (фізична особа-підприємець) не зареєстрована або задані вами пошукові данні не вірні. У останньому випадку спробуйте змінити критерії пошуку. Наприклад: прізвище, ім’я, по батькові, скоротіть до прізвища фізично особи-підприємця.

Також на сайті реалізована можливість отримання інформації з реєстру за плату. Вона надається в електронній формі у вигляді витягу з ЄДР. Зазначу, що обсяг інформації з реєстру, що надаються платно і безоплатно, практично однаковий. Тому для перевірки контрагента достатньо тієї інформації, яку надають безоплатно.

Для цього зайдіть на сайт https://usr.minjust.gov.ua/ua/home і в лівому верхньому кутку натисніть «Безкоштовний запит»

Оберіть суб’єкт господарювання (фізична особа-підприємець чи юридична особа)

Для пошуку відомостей щодо фізичної особи-підприємця в поле «Запит» впишіть індивідуальний податковий номер (ідентифікаційний код) фізичної особи та натисніть кнопку «Шукати».

Для пошуку відомостей щодо юридичної особи в поле «Запит» впишіть ідентифікаційний код юридичної особи (код ЄДРПОУ) та натисніть кнопку «Шукати».

Пройдіть перевірку, натисніть на квадратне поле «Я не робот» та через пару секунд кнопку «Ок».

Після обробки запиту ви отримаєте інформацію з реєстру про контрагента.

Дописати коментар

0 Коментарі