Київраду зобов’язали скасувати рішення про заборону торгівлі алкоголем у нічний час

Нагадаю, що у жовтні 2016 року набрало чинності рішення Київської міської ради «Про обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива у стаціонарних об'єктах торгівлі в м. Києві».

Цим рішенням заборонено торгівлю алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом на території м. Києва з 23:00 до 10:00 години.

Вже тоді Антимонопольний комітет України вважав це рішення незаконним та вбачав в діях Київради ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

До речі це не перша спроба направлена на заборону торгівлі алкогольними напоями у нічний час. Так, у 2009 році аналогічне рішення було прийнято Хмельницькою міською радою, яке надалі було оскаржено.

Остаточну крапку в тих баталіях поставив Верховний суд, який зазначив, що відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження органу місцевого самоврядування щодо заборони продажу алкогольних напоїв могли реалізовуватися тільки шляхом узгодження режиму роботи з власниками відповідних торгових закладів, а не встановлення постійної заборони.

Маючи такий міцний фундамент Антимонопольний комітет, в особі Київського обласного тервідділення довго не чекає та вже у грудні 2016 року приймає рішення «Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції» в якому вказує, що Київрадою були здійснені антиконкурентні дії, які полягають у встановленні не передбачених законами України заборон і обмежень самостійності підприємств по реалізації товарів та зобов’язує порушника у місячний строк скасувати своє рішення.

Незважаючи на це, Київрада рішення комітету ігнорує і жодних дій направлених на припинення порушень антиконкурентного законодавства не вчиняє.

У такій ситуації Київському обласному тервідділенню Антимонопольного комітету не залишається нічого іншого, як звернутися до суду та вже з його допомогою вплинути на порушника.

У цій справі суд став на сторону Київського обласного тервідділення Антимонопольного комітету та зобов’язав Київську міську раду виконати рішення «Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції», а саме припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 3 статті 50 та абзацом 9 частини 2 статті 15 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді вчинення антиконкурентних дій органом місцевого самоврядування, шляхом скасування рішення «Про обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива у стаціонарних об'єктах торгівлі в м. Києві».

Спроби Київради переконати суд вже апеляційної інстанції в наявності відповідних повноважень та законності свого рішення успіхом не увінчались. 6 червня 2017 року Київський апеляційний господарський суд відмовив в задоволенні апеляційної скарги Київської міської ради.

Таким чином, з 6 червня, вступило в законну силу рішення Господарського суду міста Києва, відповідно до якого Київська міська рада зобов’язана скасувати заборону на продаж алкоголю в Києві з 23:00 до 10:00.

Опублікувати коментар

0 Коментарі