Як вберегти нерухомість від спроб рейдерського захоплення?

Нещодавні законодавчі зміни дещо ускладнили можливість рейдерських атак у сфері бізнесу, а от ситуацію з нерухомістю нововведення, на жаль, не вирішили. Тіньові схеми продовжують працювати, а кількість ошуканих власників, які опинились на вулиці, з кожним роком тільки збільшується.

Як вберегти нерухомість від спроб рейдерського захоплення?

За законодавством власник нерухомого майна має можливість припинити спробу рейдерського захоплення шляхом зупинення реєстраційних дій державного реєстратора на підставі власної заяви. При цьому строк, на який реєстратор зупинить реєстрацію, становить 10 робочих днів. Саме протягом цього строку власнику необхідно звернутись в суд та зупинити незаконні дії щодо свого майна. 

У випадку, якщо власник в цей строк не вклався і не подав реєстратору рішення суду про заборону вчинення реєстраційних дій, останній відновить реєстраційні дії та здійснить державну реєстрацію прав на нерухоме майно.

Насправді, захистити нерухомість в такий короткий строк складно. Це пов’язано з тим, що більшість рейдерських захоплень нерухомості відбуваються за спиною власника. І чим довше він перебуває у невіданні, тим менше шансів повернути вкрадене.

Як контролювати власну нерухомість?

На сьогоднішній день, відстежувати зміну статусу та контролювати подання заявок на проведення будь-яких реєстраційних дій щодо об’єктів нерухомого майна можливо в автоматичному режимі за допомогою сервісу під назвою - SMS-Маяк.

Цей сервіс надає можливість власнику отримувати сповіщення про будь-які зміни, що відбуваються з нерухомістю та вчасно реагувати на дії шахраїв. Процедура реєстрації проста, але сам сервіс платний. 

Деталі на сайті – www.smsmayak.com.ua


Опублікувати коментар

0 Коментарі