Органічні продукти. Можливість перевірки товаровиробників лише на папері


Вітаю на сторінках блогу!

Випадково натрапив на інформацію в мережі про те, що в нашій державі, виявляється, створена інформаційно-довідкова база виробників органічної продукції під назвою «Реєстр виробників органічної продукції (сировини)».

Одразу стало цікаво подивитись на кількість вітчизняних товаровиробників, що здійснюють виробництво саме органічної продукції. Адже питання здорового способу життя та здорового харчування зараз особливо актуальні, а на продукти з маркуванням «екологічний», «органічний», «біологічний» йде справжнє «полювання» в магазинах та супермаркетах. До того ж, самі товаровиробники використовують ці маркування як конкурентну перевагу у боротьбі за покупця.

Тому для гарантування впевненості споживачів у продуктах, маркованих як органічні, та для забезпечення належного функціонування ринку органічної продукції з січня 2014 року в Україні діє Закон «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини».

Згідно закону, здійснювати виробництво органічної продукції мають право виробники, які пройшли оцінку відповідності виробництва органічної продукції, отримали сертифікат відповідності та включені до «Реєстру виробників органічної продукції (сировини)».

Виробники, що не занесені до реєстру, не мають права здійснювати виробництво органічної продукції.

Як виявилось, порядок ведення «Реєстру виробників органічної продукції (сировини)» затверджено Постановою Кабінету Міністрів України  лише 8 серпня 2016р. Цим документом обов’язок вести реєстр та здійснювати опублікування офіційних відомостей про осіб, яким надано право виробляти (вирощувати, переробляти) органічну продукцію (сировину), покладено на Держпродспоживслужбу.

Сам реєстр є загальнодоступним, безоплатним та оприлюдненим на офіційному веб-сайті Держпродспоживслужби - www.consumer.gov.ua

Таким чином, кожен бажаючий має можливість у будь-який момент за допомогою мережі Інтернет перевірити товаровиробника, що здійснює виробництво органічної продукції або позиціонує її як органічну (екологічну, біологічну).

Але не все так просто. Незважаючи на наявність закону, порядку ведення реєстру, та функціонування Держпродспоживслужби з власним веб-сайтом, ознайомитись з переліком  товаровиробників, чи перевірити конкретного виробника органічної продукції Вам не вдасться. Як виявилось, станом на 21.11.2016 року реєстр виробників органічної продукції (сировини) на сайті відсутній. Хоча на нормативно-правовому рівні все задекларовано досить чітко та зрозуміло.


Опублікувати коментар

0 Коментарі